Problemy z erekcją – co robić!?

Statystyki mówią, że przynajmniej 1 na 5 stosunków jest nieudanych… tak więc – choć raz w życiu, każdy mężczyzna ma problem z erekcją.

Statystyki statystykami, ale co robić? Jak temu zapobiegać? Jak leczyć?

Jedni po takiej „wpadce” zostawiają partnerkę twierdząc, że przestała na niego działać, inni zaś będą unikać seksu jak ognia – odnajdując winę tylko w sobie i obawiając się powtórki.

Skąd więc się biorą zaburzenia z erekcją i jak im zaradzić?

Jeżeli młody mężczyzna nie ma żadnych problemów ze wzwodem nocnym czy tym podczas masturbacji, a problem pojawia się tylko podczas współżycia, to warto było by zastanowić się nad pójściem do specjalisty – może to mieć bowiem podłoże psychiczne – nerwicowe.

W niektórych przypadkach mężczyzna poradzi sobie sam (oczywiście z odpowiednim wsparciem kobiety), w innych, gorszych przypadkach bez wizyty u seksuologa nie obejdzie się.

Warto pamiętać, że w takich przypadkach stosunek powinien odbywać się powoli, spokojnie, bez żadnej presji ze strony kobiety – ani samego mężczyzny. Pomocne będzie również ograniczenie palenia papierosów i picia alkoholu.

Kiedy zaś starszy mężczyzna (przynajmniej po 30-tce) ma problemy z erekcją, to najczęściej jest to kwestia nie tylko znerwicowania, ale również przemęczenia – zarówno psychicznego jak i fizycznego. Kłopoty w pracy, zły nastrój, stresowe sytuacje w domu, z żoną dziećmi – to wszystko przenosi się na jakość seksu i może prowadzić do problemów z erekcją. Kiedy mężczyzna nie umie się kochać, ale poranna erekcja jest wręcz imponująca… problem na pewno leży w psychice. Pomocny tu będzie spokój i czas. Należy porządnie wypocząć a przede wszystkim – nie przymuszać się do seksu – wytłumaczyć również partnerce, by tego nie robiła.

W takich chwilach, wsparcie kobiety, jak już wspomnieliśmy, jest bardzo istotne. Seks to nie tylko penetracja – bliskość, wzajemna masturbacja, seks oralny – może być równie ciekawy i przede wszystkim – przyjemny.

Kiedy mężczyźni po 50-tce mają problemy z erekcją?

Z wiekiem jak wiemy, obniża się wydzielanie testosteronu. Pojawia się wiele schorzeń (zaburzenia krążenia, choroby układu moczowego, choroba prostaty, nerek, cukrzyca, choroby wątroby, tarczycy, liczne schorzenia neurologiczne, stany po udarze mózgu, choroby kręgosłupa, zaburzenia psychiczne), które bardzo osłabiają libido.

Jeśli problem jest spowodowany czynnikami psychicznymi, należy udać się do odpowiedniego specjalisty. Po przeprowadzeniu wywiadu, badaniach poznaje się przyczynę zaburzeń i można im zacząć zapobiegać.

Warto zapamiętać, że częste czynności seksualne zapobiegają zaburzeniom erekcji. Częste erekcje stymulują członka i działają bardzo korzystnie na naczynia znajdujące się w penisie.

Warto zaznaczyć tutaj, że skupianie się tylko i wyłącznie na przyjemności kobiety, brak zdrowego… egoizmu również może się odbijać na aktywności seksualnej.

5 głównych powodów natury emocjonalnej, które mogą prowadzić do problemów z erekcją:

  1. Nieudany związek
  2. Śmierć partnera
  3. Rozwód (separacja)
  4. Problemy w pracy
  5. Utrata zdrowia (zarówno swojego jak i partnera)

 

źródło: shemalesex.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *