Brak ochoty na seks u kobiet w różnym wieku

Brak ochoty na seks u kobiet w różnym wieku

Kobiece libido jest zagadką nie tylko dla ich partnerów, ale również dla nich samych. Wielu delikatnie porównuje kobiece libido z motylem – delikatne, zachwycające, ale niesamowicie płochliwe…

Mimo, że przez cały dzień będzie rosło między wami pożądanie, a wieczorem “coś pójdzie nie tak” (np. dziesiąty raz poprosi Cię o wyniesienie śmieci, albo usłyszy Twoje suche “zaraz” po tym jak prosi Cię być przyszedł do sypialni) i cały kobiecy nastrój znika – libido równa się zeru…

Dlaczego tak jest? Jak temu zaradzić?

Dlaczego partnerka nie ma ochoty na współżycie?!

Za brak ochoty na seks u kobiet w różnym wieku najczęściej obwinia się hormony. Owszem, odpowiadają one nie tylko za nasze humory, nastroje, ale również za odczuwanie ochoty na seks. Istnieje jednak wiele innych powodów, które sprawiają, że kobiece libido znacznie spada, a często kobieta nie zdaje sobie z tego sprawy…

Tabletki antykoncepcyjne – jeśli kobieta zauważy, że przy zażywaniu tabletek w ochronie przed niechcianą ciążą, następuje spadek libido – może poszukać alternatywy. Niektóre środki antykoncepcyjne nie ingerują w gospodarkę hormonalną, przez co nie hamują naturalnego poziomu libido.

Po porodzie… – prolaktyna – to ona odpowiada za spadek libido. To hormon, który występuje w bardzo wysokim stężeniu u kobiet po porodzie. Wysoki poziom tego hormonu nie tylko blokuje owulację, ale również obniża popęd płciowy.

Tarczycaproblemy z nią również mogą odbijać się na jakości i chęci do seksu. Mało kto wiąże tarczycę z popędem seksualnym – a jednak.

Przy niedoczynności tarczycy, bądź chorobie Hashimito występuje obniżone libido. W takim przypadku konieczna jest wizyta u specjalisty.

Naukowcy Wam podpowiadają!

Naukowcy przeprowadzają cały czas badania, nad tym, co faktycznie podniesie poziom kobiecego libido. Przeczytajcie kilka ciekawostek:

Ciemna czekolada – uwielbiana “słodkość” a nie każda kobieta wie, że zwiększa ona poziom dopaminy, zaś zawarte w czekoladzie bioflawonoidy mają świetny wpływ na naczynia krwionośne, co poprawia krążenie krwi. Cukier zawarty w czekoladzie również doda energii!

Kieliszek czerwonego wina, zarówno słodkiego jak i półsłodkiego czy wytrawnego pozytywnie wpływa na pożądanie seksualne u kobiet. Pamiętajcie jednak o najważniejszym – zbyt duża ilość alkoholu ma odwrotny skutek!

Czerwień – nie, nie czerwona sukienka, przeciwnie – czerwona koszula czy bokserki, nawet krawat – zwiększają u kobiet popęd seksualny 😉 Panowie, czas udać się do sklepu!

Kobiety, jeśli zauważycie u siebie oznaki spadku libido, jeśli seks nie cieszy was tak jak jeszcze nie dawno… warto pomyśleć gdzie leży problem. Czy to stres, brak snu, przemęczenie, a może jest to coś poważniejszego – jak choroby, czy źle dobrane środki antykoncepcyjne. Nie warto lekceważyć niskiego popędu seksualnego – bo może być to znakiem kłopotów ze zdrowiem… A może wystarczy romantyczna kolacja, kieliszek wina i jakiś masaż? 😉

 

źródło: bisex.com.pl

Dodaj komentarz