Wszystko o masturbacji…

Wszystko o masturbacji

Każdy to robi, nie każdy się przyznaje… Wiadomo. Masturbacja nadal jest tematem tabu. My jednak chcemy… zgłębić ten temat i przedstawić wam wpływ na zdrowie, skutki a także techniki masturbacji! Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do lektury.

Przez lata twierdzono, że masturbacja przyczynia się do powstawania chorób psychicznych. Serio. Uważano również, że powoduje problemy w relacjach seksualnych z partnerem. Dziś na szczęście odchodzi się od takich twierdzeń. Dziś uważa się, że masturbacja przynosi naszym organizmom wiele korzyści.

Zalety masturbacji:

Badania naukowe absolutnie nie potwierdzają, że masturbacja ma zły wpływ na zdrowie – wręcz przeciwnie – poprawia ciśnienie krwi, niweluje różnego pochodzenia bóle, ułatwia zasypianie – u mężczyzn dodatkowo zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Podczas masturbacji kobiety mogą odkryć jak najłatwiej jest zdobyć im orgazm. Jak kiedyś uważano – masturbacja absolutnie nie niszczy psychiki… przeciwnie – poprawia nastrój i zmniejsza uczucie stresu.

Negatywne skutki masturbacji:

Czasami masturbacja staje się sposobem na rozładowanie stresu w pracy, napięcia emocjonalnego. To niestety negatywny objaw bo masturbacja ma tu rozładować napięcie psychiczne a nie seksualne.  Takie zachowanie wskazuje na to, że osoba masturbująca się ma problemy natury emocjonalnej i wymaga pomocy specjalisty, psychologa.

Tak samo gdy mężczyzna często się masturbuje a podczas seksu z partnerką pojawia się u niego przedwczesny wytrysk albo przeciwnie – problemy z erekcją – warto udać się do seksuologa.

Inną kwestią, dużo bardziej poważniejszą, jest uzależnienie od masturbacji – to oczywiście również wymaga pomocy specjalisty – bo to bardzo ciężkie uzależnienie…

Jeśli czuje się niemalże przymus masturbacji – w domu, w pracy, w toalecie centrum handlowego… – to uzależnienie od masturbacji.

Jeśli seks nie cieszy tak bardzo jak masturbacja – również może oznaczać uzależnienie.

Techniki masturbacji u kobiet:

Najbardziej popularna – masturbacja z użyciem wibratora – tutaj chyba nie trzeba niczego dodawać…

Masturbacja z użyciem palców – to równie popularna metoda masturbacji. Możliwości tego typu masturbacji jest wiele, pieszczoty, wprowadzanie palców do pochwy… ogranicza Was jedynie wasza wyobraźnia…

Warto dodać, że zarówno podczas masturbacji wibratorem jak i palcami bardzo pomocny będzie lubrykant, który odpowiednio nawilży strefy intymne.

Techniki masturbacji u mężczyzn:

Z użyciem ręki – to najbardziej popularna metoda masturbacji u mężczyzn.

Pocieranie – polega na umieszczeniu penisa na jakimś podłożu i pocieraniu go o podłoże czy przedmioty między, które wsadzono penisa.

Prysznic – tę metodę stosują również kobiety – kierują strumień wody na swoje najbardziej czułe miejsce stref intymnych.

Pierścień erekcyjny – stworzono go co prawda po to, by wzmocnić doznania obojga partnerów, ale członek na którego nałożono pierścień staje się bardziej ukrwiony, dzięki czemu odczucia są silniejsze i mężczyźni często z niego korzystają podczas samotnych pieszczot.

 

Źródło: pornoamator.pl

Dodaj komentarz