Sprawdzone sposoby na kaca – najlepsze metody

najlepsze sposoby na kaca

Kac może dopaść każdego z nas – i to nie tylko po mocno zakrapianej imprezie. Występuje on również czasami w przypadku wypicia małej ilości alkoholu, która prowadzi do lekkiego odwodnienia organizmu. Co jest dobre na kaca? Jak kaca wyleczyć? O tym poniżej!

Sposób na kaca: jak w prosty sposób pomóc sobie w walce z kacem? Sposób na kaca: kilka polecanych i znanych sposobów!

 1. Po pierwsze warto spróbować dostępnych w aptekach i sklepach produktów oraz leków do leczenia kaca. Sposób na kaca może jest to niezbyt wyrafinowany i związany z niewielkim wydatkiem, ale może być pewny, a na pewno jest sprawdzony.
 2. Sprawdzony sposób na kaca to również zażywanie witaminy C. Warto połknąć kilka tabletek przed imprezą, czy rodzinnym wydarzeniem, ale również parę z nich już rano, – kiedy pojawiają się pierwsze objawy.
 3. Warto wypróbować również węgiel aktywny, który zażyty neutralizuje działanie alkoholu w naszym układzie trawiennym.
 4. Dobre na kaca są również owoce kiwi, pomarańcze, czy soki właśnie z tych owoców. Dostarczając witamin oraz mikro- i makroelementów odżywiamy i orzeźwiamy organizm.
 5. Z samego rana nic tak nie rozbudza, jak zimny prysznic! Sposób na kaca znany, polecany, ale mało lubiany. A warto spróbować!

Co jest dobre na kaca? Jak wyleczyć kaca

Kac to nieodłączony element każdej zakrapianej imprezy. Niestety, kac zdarza się również wtedy, kiedy wcale dużo nie pijemy alkoholu, ale niestety jesteśmy przemęczeni i organizm odwadnia się znacznie łatwiej.

 1. Na kaca świetnie działają wszelkie kwaśne zupy, takie jak ogórkowa, żurek czy kapuśniak
 2. Z kacem można walczyć również za pomocą witaminy C. Wystarczy kilka tabletek!
 3. Przed snem po zakrapianej imprezie warto wypić przynajmniej dwie szklanki czystej, niegazowanej wody mineralnej. Warto wodę trzymać tuż przy łóżku i pić zawsze, kiedy przychodzi na to ochota. Pozwoli to zmniejszyć efekty kaca, którego objawy biorą się między innymi z przyspieszonej diurezy i odwodnienia organizmu
 4. Rano, po ciężkiej nocy, warto wziąć orzeźwiający, zimny prysznic. To sprawdzony sposób na kaca!
 5. Co jest dobre na kaca na drugi dzień? Również kawa i napoje izotoniczne. Napoje izotoniczne zapewnią odpowiednią ilości utraconych jonów, a kawa zwęża naczynia krwionośne – głowa przestanie boleć!
 6. Lekiem na kaca jest również miód, który zawiera duże ilości fruktozy pomagającej pozbyć się alkoholu z organizmu
 7. Dobrze na kaca zwyczajnie coś zjeść, pomocne będą tu potrawy lekkostrawne, ale pożywne np. jajecznica ze szczypiorkiem i pomidorami

Co na kaca? 5 najlepszych domowych sposobów na kaca. Co na kaca pomoże na pewno?

Kac to najgorsze, co może człowieka spotkać po zakrapianej, dobrej imprezie. Niestety występuje dość często, a jego przyczyny są dobrze znane. Aby kaca nie doświadczyć powinno się pić alkohol w odpowiedniej kolejności, czasami bowiem to nie ilość, a jakość alkoholu i sposób jego picia wywołują kaca. W jaki sposób radzić sobie „dzień po”, co robić?

 1. Żurek! – Na kaca świetnie działa dobry, świeży żur. Zupa powinna być gorąca, chłonąć ją można już od samego rana. Po dwóch talerzach zupy powinniśmy poczuć się całkiem, jak nowonarodzeni.
 2. Cytryna! – Warto wypijać wodę z cytryną, albo nawet pokusić się o zjedzenie cytryny samej w sobie. Zawiera ona kwa askorbinowy, który unieszkodliwia wolnego rodniki.
 3. Miód! – Jedzenie miodu pomoże na kaca w sposób błyskawiczny. Miód zawiera w sobie fruktozę, która pozwala przyspieszyć rozkład aldehydu octowego.
 4. Sok pomidorowy! – Pomidory same w sobie, ale i sok z nich, zawierają w sobie moc potasu. A ten podczas kaca jest jednym z najlepszych lekarstw.
 5. Woda! – Kac powstaje między innymi przez odwodnienie organizmu – stąd okropne bóle głowy. Na kaca pomocna będzie więc butelka zwykłej mineralnej wody.

Jak pozbyć się kaca domowymi, naturalnymi sposobami z pomocą warzyw? 3 świetne produkty na kaca!

Pytanie o to, jak pozbyć się kaca, powraca do nas jak mantra: zawsze, po każdej alkoholowej imprezie. I choćby człowiek spróbował już niektórych sposobów, to zawsze następnym razem w domu brak produktów, które akurat moglibyśmy użyć, by wypróbować je jeszcze raz. Dlatego wciąż szukamy kolejnych, innych sposobów na to, jak pozbyć się kaca. Niech ta krótka lista naturalnych i domowych sposobów na kaca pozwoli na załagodzenie tego stanu w różny sposób, z użyciem tylko tego, co możemy znaleźć w zaciszu mieszkania.

 1. Kwas buraczany: do przyrządzenia tego specyfiku oczywiście potrzebne są buraki, ale nie byle jakie, bo kiszone. Sok buraczany jest witaminową i mineralną bombą, która pozwala na skrócenie czasu trwania kaca o połowę! Świetnie wpływa na detoksykację organizmu
 2. Sok z pomidorów: Jak pozbyć się kaca posiadając w domu tylko pomidory? To proste: wystarczy z nich przyrządzić aromatyczny, witaminowy, sok z pomidorów. Alkohol wypłukuje z organizmu potas, a przez to również pośrednio powstaje kac. Sok z pomidorów dostarcza tego pierwiastka aż nadto, aby szybko wyzdrowieć i poczuć się lepiej!
 3. Soczyste szparagi: szparagi na kaca polecane są przez samych naukowców. Badania w tym kierunku były prowadzone w Institute of Medical Science w Korei Południowej. Moc minerałów i aminokwasów znajdujących się w szparagach neutralizuje skutki kaca.

Kroplówka na kaca. Czy to dobry sposób, aby zawalczyć z kacem?

Ostatnimi latami dostępne są do zamówienia tzw. kroplówki na kaca z dojazdem 24-godzinnym.  Takie oferty rozpowszechniane są przez lekarzy, którzy mogą podłączyć kroplówkę każdemu. A kroplówka na kaca działa podobno niezawodnie. Jak skorzystać z takich usług?

Kroplówka na kaca: podstawy

Oferty lekarzy, którzy proponują podobne usługi znaleźć można w Internecie. Niestety usługa ta nie jest dostępna dla wszystkich, ponieważ jej koszty są dość wysokie. Co wystarczy zrobić, aby kroplówka na kaca dotarła do nas, jak najszybciej? Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer, połączyć się z lekarzem, podać adres, zapłacić i czekać na jego przyjazd. Płacić można również gotówką.

Kroplówka na kaca: cena

Oficjalnie, kroplówka na kaca może kosztować nawet ponad… dwa tysiące złotych. Większość lekarzy inkasuje stawki jednak o wiele mniejsze, do kilkuset złotych.

Jak działa kroplówka na kaca?

W kroplówce zawarte są leki, mikroelementy i wartości odżywcze, które podawane dożylnie lub podskórnie bardzo szybko stawiają osobę z kacem na nogi. Czasami wykonywane są nawet niezwykle szybkie kroplówki jednogodzinne, nazywane „Niagarą”.

Sposób ten jest jednak drogi i nie do końca zgodny z etyką lekarską.

 

Dodaj komentarz