Zaburzenia erekcji – przyczyny, objawy, leczenie

zaburzenia erekcji

Erekcja jest jedną z najbardziej podstawowych i prawidłowych reakcji fizjologicznych organizmu mężczyzny. Erekcją nazywa się po prostu wzwód członka oraz jego powiększenie i usztywnienie, co umożliwia podjęcie stosunku seksualnego z kobietą.

Co to jest erekcja? Jak powstaje?

Erekcja powstaje w wyniku zwiększonego dopływu krwi do penisa, przez co staje się on znacznie większy niż w stanie spoczynku. Erekcję wywołują przede wszystkim czynniki podniecające mężczyznę oraz działające na jego wyobraźnię i zwiększające ochotę na zbliżenie. Mężczyźni są przede wszystkim wzrokowcami, erekcję łatwo wywołać właśnie za pomocą bodźców wzrokowych. W powstawaniu erekcji u mężczyzny biorą udział przede wszystkim ciała jamiste prącia.

Erekcja inna niż erekcja członka

Erekcją można nazywać również usztywnienie brodawek sutkowych u kobiet, ale także powiększenie łechtaczki. Co prawda, w tym znaczeniu słowa tego używa się rzadziej, to jednak jest to również prawidłowe określenie analogicznych reakcji fizjologicznych w ciele kobiety.

Zaburzenia erekcji przyczyny. Poznaj kilka znanych przyczyn zaburzeń erekcji!

Zaburzenia erekcji są jednymi z najczęściej występujących zaburzeń prowadzących do impotencji. Mocno wpływają również na codzienne życie i psychikę mężczyzny, niejednokrotnie doprowadzając do rozwoju nerwicy czy depresji, a czasem będąc skutkiem tych właśnie chorób. Jakie inne przyczyny zaburzeń erekcji są nam znane, jak można je rozpoznać?

Zaburzenia erekcji: przyczyny

  • Po pierwsze do zaburzeń erekcji należy dołączyć przyczyny psychiczne, czyli takie, przy których zaburzenia powstają w wyniku nadmiernego stresu, smutku, braku motywacji. Przyczyny psychiczne to także różnego rodzaju choroby, takie, jak depresja czy nerwica.
  • Kłopoty w związku to następne z przyczyn zaburzeń erekcji. Erekcja nie może powstać, gdy mężczyzna zwyczajnie nie czuje podniecenia, które nie pojawia się na przykład poprzez brak zrozumienia w związku, ciągłe kłótnie, nieporozumienia pomiędzy partnerami, wspólne oskarżenia, czy też wypalenie miłości i dalszy brak zainteresowania partnerką.
  • Przyczyną zaburzeń erekcji jest również niesprawny układ krwionośny, a także niesprawny układ nerwowy. W tym przypadku krew może nie dopływać do penisa, a przez to nie występuje wzwód.
  • Również w przypadku zaburzeń przewodzenia impulsów nerwowych mogą powstawać zaburzenia erekcji.
przyczyny zaburzeń erekcji
Przyczyny zaburzeń erekcji

Jak wzmocnić erekcję? Porady na zmianę stylu życia!

Jak wzmocnić erekcję w swoim codziennym życiu? Czy należy w tym celu zażywać niekiedy bardzo drogie tabletki? Niekoniecznie! Wystarczy tylko stosować się do paru rad, zmienić swój tryb i styl życia, a efekty będą widoczne od razu. Przedstawiamy kilka dobrych i sprawdzonych sposobów na to, jak wzmocnić erekcję.

Jak wzmocnić erekcję? Sprawdzone porady!

Po pierwsze odstaw wszelkie używki. Bardzo negatywnie na erekcję wpływają przede wszystkim papierosy. Palenie papierosów może doprowadzić nawet do impotencji! Warto również spożywać mniej alkoholu, niemniej jedna lampka czerwonego wina może wzmóc chęć na zbliżenia i poprawić libido; nie wolno jednak pić więcej!

Nadmiar tłuszczu w organizmie, nadwaga i otyłość, również nie sprzyjają powstawaniu dobrej, silnej i naturalnej erekcji. Jak wzmocnić erekcję mając nadwagę? Należy rozpocząć program treningowy i zacząć stosować odpowiednią i zbilansowaną dietę. Zrzucenie już zaledwie kilku zbędnych kilogramów świetnie podziała na wzmocnienie erekcji!

Leczenie zaburzeń erekcji. Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Leczenie zaburzeń erekcji jest w tej chwili dobrze rozwinięte. Medycyna poszła o duży krok na przód w ostatnich pięćdziesięciu latach. Co prawda, nie wszystkie zaburzenia erekcji można wyleczyć lekami, ale istnieją również metody inne, alternatywne. O nich wszystkich przeczytacie poniżej!

Leczenie zaburzeń erekcji

  • Po pierwsze zaburzenia erekcji leczy się za pomocą lekarstw. Najpopularniejszym z nich do dzisiaj pozostaje viagra, ale istnieją również inne, o podobnym działaniu.
  • Zaburzenia erekcji można również leczyć za pomocą ziół, w domowym zaciszu.
  • Leczenie zaburzeń erekcji to również leczenie odbywające się w gabinetach psychoterapeutycznych i psychologicznych. Czasami przyczyny zaburzeń erekcji tkwią „tam” w środku, w głowie, i tylko wyleczenie tego, co niewidoczne z pomocą psychologa, da nadzieję na pełnię zdrowia.

Leczenie zaburzenia erekcji: podstawy

Leczenie zaburzeń erekcji jest leczeniem długotrwałym. Chociaż „magiczna” tabletka może zadziałać już po parunastu minutach od zażycia, to jednak przyczyny zaburzeń erekcji są zazwyczaj zbyt silnie rozwinięte. Często potrzeba tu tygodni i miesięcy terapii, jeśli zaburzenia te nie są czysto fizyczne, a zakrawają o psychikę mężczyzny.

Dodaj komentarz